| | | צור קשר | שלח דואר הורדת אישור הורים / אישור יציאה
 
 
 

אולימפיאדת הילדים התשיעית

 

אולימפיאדת הילדים ה-15 ל"ג בעומר, יום שלישי 9/5/2023 במכון וינגייט ובעיר המארחת נתניה


אולימפיאדת הילדים הינה אירוע ספורטיבי-חינוכי-חברתי המתקיים בהובלת מינהל הספורט, במשרד התרבות והספורט בשיתוף מספר גדול של רשויות.מידי שנה בשנה, מזה 15 שנים, מתקיימת אולימפיאדת הילדים בערים שונות בארץ. בשנה הראשונה והשנייה התקיימה האולימפיאדה במספר ערים בו זמנית, ובשלישית הוחלט לשנות את המתכונת, ולארח את כל ענפי הספורט והספורטאים המתחרים ביום אחד, בעיר אחת - בהוד השרון.בעקבות ההצלחה הרבה, לכל הדעות, הוחלט גם באולימפיאדה השביעית, להמשיך באותה מתכונת ולארח בעיר אחת.


 

בדומה לאולימפיאדה המתקיימת בעולם אחת לארבע שנים, גם כאן ערים רבות שואפות לארח את אולימפיאדת הילדים ורואים באירוח יוקרה רבה ומנוף שיווקי לספורט בעיר ובארץ. מספר ערים ביקשו לקיים את האולימפיאדה ה-15 בעירם, ולאחר דיונים רבים הוחלט להעניק לנתניה את הכבוד והיא זו שנבחרה לארח את האולימפיאדה גם הפעם.


אלפי ספורטאים וספורטאיות מתחרים בכ-20 ענפי ספורט שונים, יגיעו   ביום שלישי 9/5/2023  יתחרו בענפי ספורט שונים, יפגשו ילדים מערים שונות ויחוו חוויה ספורטיבית מרגשת ובעלת עוצמה. 

 

הסיסמא שטבע הברון הצרפתי דה קוברטן , מייסד המשחקים האולימפיים המודרניים "לא הניצחון חשוב אלא ההשתתפות", הנה נקודת המוצא והדרך באולימפיאדת הילדים.האולימפיאדה הוכתרה כאירוע עממי בו יכול להשתתף כל ספורטאי ולייצג את עירו, כשהמטרה העומדת לנגד עיניהם של כל מנהלי מחלקות הספורט השותפות הינה ההשתתפות ולא הניצחון בתחרות.האולימפיאדה תהיה מתוקשרת באמצעות מגוון אמצעי המדיה, ותקבל חשיפה גם בעיתונות המקומית והארצית.