| | | צור קשר | שלח דואר הורדת אישור הורים / אישור יציאה
 
 
 

העיר המארחת נתניה

 

העיר נתניה

 

 

 

 

 

אין עוד עיר בישראל שיש לה חופים מרהיבים כמו חופי נתניה.עשרה קילומטרים של חופים זהובים ושבעה קילומטרים של טיילות יפהפיות.
חופי נתניה משתרעים מצפון, לרגלי רכס מצוקי הכורכר, המעניקים לעיר נקודת תצפית גבוהה אל הים ודרומה עד לפתחת נחל פולג. לאורך החופים - שמונה חופי רחצה מוכרזים, אליהם נוהרים בימי הקיץ תושבי העיר והסביבה וכן עשרות אלפי תיירים המגיעים לנפוש בנתניה מן הארץ ומחו"ל. בחופי הים ניתן ליהנות מקשת רחבה של מסעדות וטעמים, אירועים ואטרקציות שונות. זאת בנוסף לפעילות ימית וספורטיבית מגוונת, הכוללת: גלישת גלים, קייט סרפינג, מועדון צלילה, רכיבה על אופנועי ים, כדורעף חופים, כדורגל חופים, ספורט ימי, מתקני כושר על החוף וכמובן - מצנחי הרחיפה, שהפכו זה מכבר לאחד מסמליה הצבעוניים של העיר.

 

 

 

 

אודות העיר ומיקום גיאוגרפי:

נתניה היא עיר במחוז המרכז, בשרון, השמינית באוכלוסייתה בערי מדינת ישראל. נוסדה על ידי קבוצת בני בנימין בשנת 1929 כיישוב לבני המושבות ופועלי הפרדס, והוכרזה כעיר בשנת 1948. נתניה נקראת גם "בירת השרון", על שום היותה העיר הגדולה ביותר באזור השרון; וכן "עיר היהלומים", בשל תעשיית היהלומים המפותחת שהתקיימה בה בעבר. העיר קרויה על שם נתן שטראוס. נתניה שוכנת במישור החוף לחופי הים התיכון על אדמת כורכר, חוף הים מאופיין בצוקי כורכר גבוהים לאורך כל רצועת החוף של העיר.


 


 

 

התוכן על העיר נתניה באדיבות אגף הדוברות וההסברה ובאדיבות האתר העירוני  http://www.netanya.muni.il