| | | צור קשר | שלח דואר הורדת אישור הורים / אישור יציאה
 
 
 

קראטה

תקנון השתתפות ענף הקראטה מסורתי

שם הענף: קראטה מסורתי
שם הרכז: ליאת רוקח
טלפון: 052-4314138
מייל: moshe@karate-itkf.co.il

גיל המשתתפים (כיתות): שנתונים 2008-2004
המין המשתתף: בנים + בנות

מספר רשויות מקסימלי שיכולות להשתתף: כ-10
מספר משתתפים מקסימלי שיכולים להשתתף (מכל הרשויות): כ-120
מספר קבוצות שכל רשות יכולה לשלוח: קבוצה לכל מועדון
מספר ילדים מקסימלי בכל רשות שיכולים להשתתף:  12

סוג תלבושת: חליפת קראטה
פריטי לבוש נלווים שהמשתתפים צריכים להביא: אין
נתוני מגרש התחרות: 3 זירות (גודל זירה: 8X8מ')
הרכב השופטים:  שופטים של השיטה מאיגוד הקראטה.

שיטת המשחקים:
תחרות יחידנית בקטגוריות: קאטה אישית, קרבות חופשיים מגיל 8 ומעלה+חגורה ירוקה (Q6) – שני התנאים. ניצחון עפ"י שיטת הנקודות.


תקנון המשחק:
השיפוט הינו לפי חוקת שיפוט קראטה שוטוקאן מסורתי WTKF.
שיטת השיפוט בקראטה מסורתי מבוססת נקודות בכל הקטגוריות.
בכל קטגוריה המתחרים מחולקים למקצים לפי טווח גיל ורמה (חגורה) ובכל מקצה עולה המתחרה/מתחרים, מבצעים את התרגיל ומקבלים ניקוד.
כאשר יש 6 שופטים בזירה המזכירות מורידים את הציון הגבוה והנמוך ביותר.
שלושת בעלי הניקוד הגבוה זוכים במקומות 1-2-3.

אם יש תיקו מוסיפים את הציון הגבוה / הגבוה והנמוך ובודקים אם זה משפיע על התוצאה. אם לא הורידו  - קוראים למתחרים שוב לזירה, אחד חוגר חגורה אדומה והם מבצעים שוב את התרגיל וההכרעה היא באמצעות דגלים (אדום ולבן).

הקטגוריות בתחרויות קראטה מסורתי במסגרת אולימפיאדת הילדים ה-10:

קאטה אישית - מתחרה עולה לזירה ומבצע "קאטה" - רצף קבוע של טכניקות קראטה (אגרופים, בעיטות, חסימות ועוד). שיטת נקודות.
קרבות חופשיים (קומיטה) - שני מתחרים עולים לזירה ונלחמים בידיים ריקות. צד אחד חוגר חגורה אדומה והוא ה"אדום" ("אקה") והצד השני הוא
הצד ה"לבן" ("שירו"). 4 שופטי פינה ושופט זירה שמסתובב כל הזמן עם המתחרים. בכל פעם ששופט הזירה עוצר את הקרב המזכירות עוצרת את השעון ושופטי הפינה מסמנים את החלטתם באמצעות דגלים – דגל אדום מתייחס למתחרה שחוגר חגורה אדומה והדגל הלבן – למתחרה ללא החגורה האדומה ("לבן"). השופטים יכולים להחליט להעניק וואזרי למתחרה מסוים, או לא להעניק וואזרי, ובאמצעות סימונים מוסכמים עם הדגל וללא מילים הם מנמקים את החלטתם.

משך הקרב: דקה (זמן נטו). אם אין הכרעה בנקודות לאחר דקה - הארכת זמן של חצי דקה נוספת. אם גם אז אין הכרעה השופטים יתכנסו, כל אחד יגיד האם לדעתו הצד האדום או הלבן היה יותר דומיננטי ושלט בקרב וההכרעה תהיה בהחלטת רב.

כדי לקבל וואזרי (=4 נק') על המתחרה לבצע "טכניקה מסיימת" = טכניקה טובה מאוד מבחינת ביצוע ותזמון.
2 וואזרי=איפון וניצחון בקרב. אזהרה ליריב יכולה להיות מילולית בלבד, אבל אם העבירה חמורה - הצד שנפגע מקבל שתי נקודות. יציאה מהזירה מקנה 2 נקודות לצד שהוציא.
במקרים נדירים מאוד הקרב מוכרע ב"איפון" = 8 נקודות, "נוק אאוט", כאשר מתחרה מסוים תפס את יריבו בטכניקה ובתזמון מושלמים.

לוחות זמנים: תחילת תחרויות ב12:00 אחרי טקס פתיחה. משך התחרות: כ-5 שעות.

פרסים:  מדליות 


אולימפיאדת הילדים ה-10 במכון וינגייט
ענף קראטה מסורתי בינ"ל, 14.5.17 חלוקה למקצים   
           


זירה א'                       
                       
א.1. קאטה כחול-חום 2007                       
זיו אלוני                       
משה פרומן                       
יונתן שפינל                       
רון בדר                       
ליאב רגימוב                       
דנאל  פוטינצב                       
שון קריימר                       
אגם פאיט                       
תבור הרשקוביץ                       
קיילי שניידר                       
                       
א.2. קרבות 2007-2008                        
זיו אלוני                       
יהלי שושן                       
משה פרומן                       
ליאב רגימוב                       
שון קריימר                       
דנאל  פוטינצב                       
רון בדר                       
                       
                       
א.3. קאטה כחול-חום 2005-2006                       
עידן שפושניק                       
מיה רוקח                       
טדי לרנר                       
שחף בן שפר
מיכאל שרף
איתן בן אליעזר
אלון בן טובים
נתנאל דוקרסקי
סתיו מאיר
מלק מחאג'נה

א.4. קאטה לבן-צהוב 2007-2008
ג'ק קלי
אורן פייקין
סלע אלמליח
ירדן גל
מוחמד סאמי ג'בארין
ג'ושוע לי
ארז לוי
איתמר רטקוביץ                       
עמליה גוריאל                       
כארם ג'בארין                       
מאי מוברמן                       
                       
א.5. קרבות 2004-2006                       
אוהד קלפוס                       
דור גרוסגליק                       
איתן דוידוב                       
גולן קופמן                       
טדי לרנר                       
רואי וררו                       
עידן שפושניק                       
מיכאל שרף                       
איתן בן אליעזר                       
איליי פטיסוב                       

א.6. קאטה כתום 2007-2008
הראל אלוני
צור אשר
סופיה לוין
נוגה דוידוף
עילי שרפי
ע'דאא מחמאד
מוחמד סאלח אבו שקרה
אחמד סאלח מחאג'נה
עוזי שרת




א.7. קאטה כחול-חום 2008
להב רשקו
ליאור קגן
שגב ביטון
רגב מכנס
יונתן מאיר
עמית קרפל
אדהם אגבאריה



זירה ב'

ב.1. קאטה חום-שחור 2002-2004
אפק לבינזון
ג'אן רוט
איתי ויינרמן
גילעד רוקח
אייל כהן
ניצן רוזנברג
אריאל מסוארי
ליאם בריל
רואי וררו


ב.2. קרבות 2002-2003
אפק לבינזון
ג'אן רוט
איתי ויינרמן
גילעד רוקח
אריאל מסוארי
ליאם בריל
אלי רוזן
יוני פלטסקי

ב.3. קאטה צהוב-כתום 2009
ליאם זולוטניצקי
דן צ'ולסקי
גיא אביבי
איה קזקוב
יגל אבגיל
עומר פייקין
אנה סגל
דוד חייט
גיא חלפון



ב.4. קאטה לבן-כתום 2004-2006
לוק פריצ'ט
נועם וינשטיין
יאיר ביטן
גאיה טירר
תומר בר שושן
עדי בלכר
סיינה גל
יוגב עמירב
יונתן גרינשפון
מרוה ג'בארין


ב.5. קאטה ירוק-סגול 2008-2009
אווה קריימר
יואב הרשקוביץ
הדר רייפן
נועם ברקוביץ
יהלי שושן
מעהסם מחאמד
איתמר קורן



ב.6. קאטה ירוק-סגול 2006-2007
איליי פטיסוב
איתן דוידוב
גולן קופמן
אלכס קורץ
עידו שניר
ראיה מחאג'נה
נוגה פרי
עידו עבודי
סיף סעאדה
עמית גיגי
יואב גלין

ב.7. קאטה כתום 2003-2005+ירוק-סגול 2002-2005
אוהד קלפוס
עומר רייך
דור גרוסגליק
אחמד אגבאריה
אנס מחאג'נה
תומר פרידמן
שאדי יונס
אלי רוזן
יוני פלטסקי